• 25

  Nis

  HES Cuma Açılıyor
  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 25 Nisan Cuma günü HES’in resmi açılışının gerçekleştirileceğini belirterek, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın katılımları ile hidroelektrik santralimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Saat 14.30’da düzenlenecek açılış törenimize tüm Sakaryalılar davetlidir” dedi.
 • 23

  Nis

  İlklerin Projesi Açılıyor
  Hidroelektrik Santrali resmi açılış töreninin 25 Nisan Cuma günü gerçekleştirileceğini müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya'da ilkleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz Hidroelektrik Santrali Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından hayata geçirilen önemli bir hidroelektrik enerji yatırımı olma özelliği taşıyor. 25 Nisan Cuma günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın da katılımları ile hidroelektrik santralimizin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.
 • 17

  Nis

  Hatlar Temizleniyor
  SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde başlatılan çalışmayla 20 kilometre uzunluğunda yağmursuyu ve 50 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattının temizleneceği belirtildi. Çalışma kapsamında hatlar bir taraftan temizlenirken diğer taraftan görüntüleri alınarak arızalı noktalar onarılıyor.
 • 16

  Nis

  SASKİ’de Yeni Atamalar
  SASKİ’de iki daire başkanlığına atama yapıldı. SASKİ Genel Müdürlüğü’nde uzun yıllar görev yapan personellerden Mustafa Fırat ve Mesut Özkan daire başkanı oldu. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevine Taha Toplu geldi.
 • 10

  Nis

  Dev Projenin İmzası Atıldı
  Sapanca Gölü’ne alternatif olacak Akçay Barajının yer teslimi töreninde konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Akçay Barajıyla şehrimize alternatif bir içmesuyu kaynağı kazandırıyoruz. Projeden ayrıca enerji üretimi de gerçekleştireceğiz. Bu entegre proje Türkiye’ye örnek olacak” ifadelerini kullanırken; Vali Büyük, “Gelişen ve hızla büyüyen Sakarya’da suya olan ihtiyacı karşılamak üzere hazırlanan bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 • 09

  Nis

  Baraj ve HES İçin İmzalar AKM'de Atılıyor
  Sapanca Gölü’ne alternatif bir kaynak oluşturmak için hayata geçirilecek Akçay Barajı ve HES Projesi’nde yer teslim imza töreni gerçekleştiriliyor.
Kesinti Haberleri
Şuanda herhangi bir kesinti bulunmamaktadır.