• 21

  Ağu

  Şehrin Geleceğine En Önemli Yatırım: Akçay Barajı
  Sapanca Gölü’ne alternatif kazandırmak için inşasına başlanan Akçay Baraj çalışmaları sürüyor. SAÜ Rektörü Elmas ile şantiye alanında yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Akçay Barajıyla Sapanca Gölü’nden 40 Milyon metreküp su tasarrufu sağlayacağız. Akçay Barajı, gölde ciddi bir rahatlama sağlayacak” dedi.
 • 21

  Ağu

  HES Bakıma Alınıyor
  Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Nehri üzerinde inşa edilen ve işletmeye alındığı bir yıl boyunca 12 Milyon kilovat saat enerji üreten ADASU HES, 24 Ağustos Pazartesi günü bakıma alınacak.
 • 18

  Ağu

  Tünelde Son 90 Metre
  SASKİ tarafından yürütülen Çelik İsale Hattı’nda çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü açıklayan Başkan Toçoğlu, “Şehrimize 11 kilometrelik Çelik İsale Hattı kazandırıyoruz. Proje kapsamında ayrıca inşa edilecek 453 metre uzunluğundaki tünelin 360 metresi de tamamlandı. Çelik Hattın yılsonuna kadar devreye alınması için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” dedi.
 • 06

  Ağu

  300 Gönüllü Sapanca’yı Temizledi
  SASKİ tarafından düzenlenen Sapanca Gölündeki temizlik kampanyası büyük destek gördü. Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen temizlik çalışmasıyla Sapanca kıyılarının tamamı elden geçirildi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, örnek bir çalışma gerçekleştirildiğini belirterek, “Şehrimizdeki ilgili tüm kurumlar bir araya gelerek önemli bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Çalışmamızın çevreye ve su kaynaklarının korunmasına yönelik duyarlılığa önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.
 • 04

  Ağu

  Sapanca Gölü’nde Büyük Temizlik
  Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Sapanca Gölü’nde kuraklığın neden olduğu çekilme sonrası kıyılarda ortaya çıkan katı atıkları temizlemek için büyük bir temizlik çalışması gerçekleştirecek. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, 6 Ağustos Çarşamba günü yaklaşık 150 personelle gerçekleştirilecek çalışmaya vatandaşların da gönüllü olarak katılabileceğini belirtti.
 • 21

  Tem

  SASKİ'den Sahil Şeridinde Temizlik
  Sapanca Gölü’nde yaşanan çekilme nedeniyle kıyı şeridinde kalan atıklar, SASKİ ekipleri tarafından temizleniyor.
Kesinti Haberleri
Şuanda herhangi bir kesinti bulunmamaktadır.