• 02

  May

  Nehir Asıl Yatağına Kavuşuyor
  Büyükşehir Belediyesi Sakarya Nehri yatağında genişletme çalışması başlattı. Başkan Toçoğlu, “SASKİ ekiplerimiz Sakarya Nehri içine doldurulan moloz ve atıkları kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında ADASU HES ile Tarihi Sakarya Köprüsü arasında nehrin yatak genişliğini 50 metreye çıkaracağız. Bölgedeki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Sakarya Nehri asıl yatağına da kavuşmuş olacak” dedi.
 • 28

  Nis

  Serdivan’ın İçmesuyuna 35 Milyonluk Yatırım
  Serdivan İlçe Teşkilatı ve meclis üyeleri ile bir araya gelen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Serdivan bölgesine hizmet sunacak içmesuyu projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Su kayıplarının önüne geçecek ve içmesuyu kalitesini güvence altına alacak projemiz kapsamında 17 mahallenin içmesuyu hattını tamamen yenileceğiz. Bölgeye içmesuyu ve abone bağlantıları dahil olmak üzere 300 kilometre içmesuyu ve 13 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Projemizin toplam maliyeti ise yaklaşık 35 milyon lira” dedi.
 • 27

  Nis

  6 İlçeye 8 Modern İçmesuyu Deposu
  Şehrin muhtelif yerlerinde modern içmesuyu depo çalışmalarının devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Arifiye Kemaliye, Erenler Tepe, Akyazı Bıçkıdere, Adapazarı Çamyolu, Kocaali Aktaş, Geyve Sarıgazi, Doğançay ve Karaçam Mahallelerine modern içmesuyu depoları inşa ediyoruz” dedi.
 • 24

  Nis

  Pamukova’nın Altyapısına 35 Milyonluk Yatırım
  Pamukova’da yağmursuyu hattı çalışmalarının tamamlandığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bölgede başlatmış olduğumuz 10 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmalarımız tamamlandı. 80 kilometrelik içmesuyu hattında çalışmalarımız ise devam ediyor. Tüm bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla ilçemizin altyapısına yaklaşık 35 milyonluk yatırım yapmış olacağız” dedi.
 • 22

  Nis

  İlk Kaynak Atıldı Gölün Suyu Karadeniz Kıyısında
  Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştıracak içmesuyu yatırımının ilk kaynak töreni gerçekleştirildi. Başkan Toçoğlu, “Kaynarca, Büyükşehir hizmet alanına dâhil olmadan ilçeye 32 kilometrelik isale hattı inşa ettik. Gölümüzün birinci sınıf içme suyunu Kaynarcalı hemşerilerimizin musluklarına ulaştırdık. Şimdi ise Kaynarcamıza bağlı 41 mahalleye daha gölümüzün suyunu ulaştıracak projeyi hayata geçiriyoruz. Projemiz kapsamında Kaynarca’ya 10 milyonluk yatırımla 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içme suyu deposu inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.
 • 20

  Nis

  Ferizli ve Söğütlü’nün Altyapı İhalesi Yapıldı
  Ferizli ve Söğütlü’ye hizmet sunacak 120 kilometrelik kanalizasyon ve 40 kilometrelik içmesuyu hattı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, hayata geçirilecek projenin hayırlı olmasını temenni etti.
Kesinti Haberleri

KESİNTİ YERİ: AKYAZI-KUZULUK
KESİNTİ TARİHİ: 04.05.2016 11:00
KESİNTİ SÜRESİ: 2 SAAT
AÇIKLAMA: ŞEBEKE ARIZASI NEDENİ İLE
              --------------