• 17

  Nis

  Hatlar Temizleniyor
  SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde başlatılan çalışmayla 20 kilometre uzunluğunda yağmursuyu ve 50 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattının temizleneceği belirtildi. Çalışma kapsamında hatlar bir taraftan temizlenirken diğer taraftan görüntüleri alınarak arızalı noktalar onarılıyor.
 • 16

  Nis

  SASKİ’de Yeni Atamalar
  SASKİ’de iki daire başkanlığına atama yapıldı. SASKİ Genel Müdürlüğü’nde uzun yıllar görev yapan personellerden Mustafa Fırat ve Mesut Özkan daire başkanı oldu. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevine Taha Toplu geldi.
 • 10

  Nis

  Dev Projenin İmzası Atıldı
  Sapanca Gölü’ne alternatif olacak Akçay Barajının yer teslimi töreninde konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Akçay Barajıyla şehrimize alternatif bir içmesuyu kaynağı kazandırıyoruz. Projeden ayrıca enerji üretimi de gerçekleştireceğiz. Bu entegre proje Türkiye’ye örnek olacak” ifadelerini kullanırken; Vali Büyük, “Gelişen ve hızla büyüyen Sakarya’da suya olan ihtiyacı karşılamak üzere hazırlanan bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 • 09

  Nis

  Baraj ve HES İçin İmzalar AKM'de Atılıyor
  Sapanca Gölü’ne alternatif bir kaynak oluşturmak için hayata geçirilecek Akçay Barajı ve HES Projesi’nde yer teslim imza töreni gerçekleştiriliyor.
 • 07

  Nis

  Akçay Barajında İmzalar Atılıyor
  Sapanca Gölü’ne alternatif kaynak kazandırmak için hayata geçirilen Akçay Baraj projesinde çalışmalar başlıyor. 10 Nisan Perşembe Günü AKM'de gerçekleştirilecek yer teslim imza töreniyle Akçay Barajı’nda çalışmalar start veriliyor. Başkan Toçoğlu, “Akçay Barajıyla Sakarya'nın su geleceği garanti altına alınacak” dedi.
 • 06

  Nis

  HES’e Bakanlı Açılış
  Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen ve elektrik üretiminin devam ettiği Hidroelektrik Santrali, 25 Nisan Cuma günü açılıyor.
Kesinti Haberleri
Şuanda herhangi bir kesinti bulunmamaktadır.