• 28

  Ağu

  SASKİ'den Alternatif Kaynak Çalışmaları
  Alternatif içmesuyu kaynağı oluşturma çalışmalarına yaz başından itibaren devam eden SASKİ, Karasu, Kocaali, Taraklı ilçeleri ve Kuzuluk bölgesinde toplam 6 su kuyusu açtı. Sondaj çalışmaların sürdüğünü ifade eden yetkililer, Sakarya genelinde 10 yeni su kuyusunun daha açılacağını belirtti.
 • 26

  Ağu

  10 Bin Dönümlük Tarım Arazisi Sulanacak
  Sulama Kanalı Projesi ile Nehrin doğusunda kalan 10 bin dönümlük tarım arazisine, tarımsal sulama desteğinin verileceğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “11 Mahallemizin tarımsal su ihtiyacını karşılıyoruz. Çalışmamız son bin metrelik hattın döşenmesiyle tamamlanacak. Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza, çiftçimize hayırlı olsun” dedi.
 • 26

  Ağu

  Şehrin Su Geleceğine Garanti
  Çelik İsale Hattı için açılan tünelde son 70 metreye gelindiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Tünelin iki tarafında da devam eden çalışmalarımızı inşallah kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Çelik hattımızın döşeme çalışmaları kapsamında da yaklaşık 9 bin metreyi tamamladık. Yaklaşık 11 kilometrelik çelik hattımızın tamamlanması ile alt yapısı, isale hatları ve arıtma tesisleriyle entegre su sistemini hayata geçirmiş olacağız” dedi.
 • 21

  Ağu

  Şehrin Geleceğine En Önemli Yatırım: Akçay Barajı
  Sapanca Gölü’ne alternatif kazandırmak için inşasına başlanan Akçay Baraj çalışmaları sürüyor. SAÜ Rektörü Elmas ile şantiye alanında yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Akçay Barajıyla Sapanca Gölü’nden 40 Milyon metreküp su tasarrufu sağlayacağız. Akçay Barajı, gölde ciddi bir rahatlama sağlayacak” dedi.
 • 21

  Ağu

  HES Bakıma Alınıyor
  Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Nehri üzerinde inşa edilen ve işletmeye alındığı bir yıl boyunca 12 Milyon kilovat saat enerji üreten ADASU HES, 24 Ağustos Pazartesi günü bakıma alınacak.
 • 18

  Ağu

  Tünelde Son 90 Metre
  SASKİ tarafından yürütülen Çelik İsale Hattı’nda çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü açıklayan Başkan Toçoğlu, “Şehrimize 11 kilometrelik Çelik İsale Hattı kazandırıyoruz. Proje kapsamında ayrıca inşa edilecek 453 metre uzunluğundaki tünelin 360 metresi de tamamlandı. Çelik Hattın yılsonuna kadar devreye alınması için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” dedi.
Kesinti Haberleri
Şuanda herhangi bir kesinti bulunmamaktadır.